Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj: Myrtë Zeneli ka qenë ndër luftëtarët e parë të Shqiponjës dhe dëshmori i saj i parë
Kryeministri Haradinaj: Myrtë Zeneli ka qenë ndër luftëtarët e parë të Shqiponjës dhe dëshmori i saj i parë

Kryeministri Haradinaj: Myrtë Zeneli ka qenë ndër luftëtarët e parë të Shqiponjës dhe dëshmori i saj i parë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar 21-vjetorin e rënies së heroit të Kosovës, Myrtë Zeneli edhe 20 vjetorin e rënies së tre vëllezërve Mehmet, Ajet dhe Hetëm Rexha. “Në 21-vjetorin e rënies, kujtojmë me nderim Heroin e Kosovës, Myrtë Zeneli, ndër luftëtarët e parë të Shqiponjes dhe dëshmori i saj i parë. Po sot 20-vjet më parë ranë Mehmet, Ajet dhe Hetem Rexha, si dëshmi se për shqiptarin, liria e atdheut është më e shtrenjtë se jeta. Kujtojmë tre vëllëzërit Rexhaj që ranë të pandarë, për ta shkruar me gjakun e tyre historinë tonë më të re, si porosi brezave për sakrificën madhore për këtë tokë! Lavdi e përjetshme të gjithë të rënëve për liri!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë për çdo rast

Është mbajtur mbledhja urgjente e qeverisë shqiptare e cila u bë pas tërmetit të rënë. ...