MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj: Zahiri dhe bashkëluftëtarët e tjerë janë shembuj të atdhedashurisë dhe vetëmohimit
Kryeministri Haradinaj: Zahiri dhe bashkëluftëtarët e tjerë janë shembuj të atdhedashurisë dhe vetëmohimit

Kryeministri Haradinaj: Zahiri dhe bashkëluftëtarët e tjerë janë shembuj të atdhedashurisë dhe vetëmohimit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë sot homazhe pranë shatorës se heroit të kombit Zahir Pajazitit me rastin e ditëlindjes se tij të 57-të. Ai ka thënë se Zahiri dhe bashkëluftëtarët e tjerë janë shembuj të atdhedashurisë dhe vetëmohimit. “Sot, në ditëlindjen e 57- të Zahir Pajazitit, heroit tonë që zë vend meritor në historinë e lavdishme të vendit, për të nderuar me përulje figurën e tij. Zahiri dhe bashkëluftëtarët e tjerë janë shembuj të atdhedashurisë dhe vetëmohimit, në kërkim të lirisë dhe të drejtës së shqiptarëve. Ideali i Zahirit do të jetë gjithmonë pikëmbështetje e vizionit tonë për Kosovën”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Veliu: Të gjithë policët të kompensohen dhe stimulohen për punën dhe angazhimin e tyre gjatë kësaj periudhe

Veliu: Të gjithë policët të kompensohen dhe stimulohen për punën dhe angazhimin e tyre gjatë kësaj periudhe

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu ka theksuar përkrahjen e fuqishme ...