MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Hoti qëndron sot në Shqipëri për vizitë zyrtare ku do të pritet nga kryeministri shqiptar, Edi Rama
Kryeministri Hoti qëndron sot në Shqipëri për vizitë zyrtare ku do të pritet nga kryeministri shqiptar, Edi Rama

Kryeministri Hoti qëndron sot në Shqipëri për vizitë zyrtare ku do të pritet nga kryeministri shqiptar, Edi Rama

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të qëndrojë sot në Shqipëri për vizitë zyrtare. Hoti do të pritet nga kryeministri Edi Rama, në Pallati i Brigadave. Ai ka në agjendë takime edhe me zyrtarë të tjerë të lartë të shtetit shqiptar. Vizita e kryeministrit Hoti në Tiranë pason atë të kryeministrit Rama në Prishtinë. Rama vizitoi Prishtinën pas aktakuzës që Prokuroria Speciale në Hagë ngriti ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, për afërsisht 100 vrasje.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit iu janë kthyer buxhetit të Kosovës

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit 2019 i janë kthyer buxhetit të Kosovës

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit ka shqyrtuar Raportin Vjetor të Komisionit Qendror ...