leoni

Kryeministri Hoti thotë se synimi i tij është që dialogu më Serbinë në asnjë formë të mos rrëshqas në nivel teknik

Kryeministri Hoti thotë se synimi i tij është që dialogu më Serbinë në asnjë formë të mos rrëshqas në nivel teknik

Kryeministri Hoti tha se ka informuar kryetarin Thaçi për takimet që ka pasur deri tash. Duke folur për emërimin e Skender Hysenit në pozitën e koordinatorit për dialogun, ai tha se i njëjti flet në emër të kryeministrit dhe se synimi do të jetë që dialogu në asnjë formë të mos rrëshqas në nivel teknik dhe se po mundohemi në maksimum që të koordinojmë veprimet me partnerët tanë, “Për shkaqe të dialogut unë do t’i mbajë të gjithë palët të informuara”, tha në fund Hoti kur u pyet nga gazetarët për paralajmërimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, se subjekti i tij mund të dalë nga koalicioni qeverisës.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …