MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama foli sërish për braktisjen e zgjedhjeve nga PD dhe LSI
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama bisedoi me ambasadorët për shkarkimin e kryetarit, Ilir Meta

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama foli sërish për braktisjen e zgjedhjeve nga PD dhe LSI

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha për partitë opozitare se “ka ardhur koha që ata të treten rrugëve, që atyre të mos u jepet asnjë mundësi e vetme për t’u shpërblyer në asnjë formë, pasi i hynë një rruge të tillë.”Ai shtoi se PS i ka shpërblyer në të kaluarën kundërshtarët dhe për këtë arsye  “mbase është krijuar ideja te ata, nga Saliu i pari, që socialistët janë njerëz të butë dhe nuk e duan konfliktin, kështu që hajde t’i marrim përpara se socialistët të hapin rrugë. Ajo kohë kur socialistët i hapnin rrugë budallait, ka mbaruar. Partia Socialste nuk ka për t’i hapur rrugë çetave që duan të marrin peng vendin, por përkundrazi, në 30 qershor do t’i japë një përgjigje që ashtu siç e meritojnë, u shpreh Rama në Gjirokastër ku prezantoi Flamur Golemin si kandidat të Partisë Socialiste për bashkinë.(tch)

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj, ka mbajtur ...