tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova

Kryeministri në detyrë i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. Përmes një postimi, Haradinaj ka bërë të ditur se temë diskutimi kanë qenë zhvillimet e fundit politike në Kososvë. “Prita sot në takim shefen e zyres së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova me të cilën biseduam për zhvillimet e fundit politike në vend dhe vazhdimin e partneritetit në projektet e përbashkëta. Theksova se institucionet e vendit janë të përkushtuara për të vazhduar obligimet kontraktuale sipas MSA-së, në të gjitha etapat tona të funksionimit dhe se Kosova ka përfunduar të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave, fakt ky që i mbetet BE-së të vendos në të drejtën tonë për lëvizjen e lirë të qytetarëve tanë!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi deponon Kallëzim Penal ndaj Agim Bahtirit për nxitje të përçarjes, mos durimit dhe vëllavrasjes

Kryetari, Hashim Thaçi, ka paraqitur Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër Agim Bahtirit të Vetëvendosjes

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deponuar Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër kryetarit ...