Fillimi / Institucionet / Kryetari Haliti priti në takim deputeten e Republikës së Kosovës, Marigona Geci Lala

Kryetari Haliti priti në takim deputeten e Republikës së Kosovës, Marigona Geci Lala

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur në takim deputeten e Republikës së Kosovës, Marigona Geci Lala. Gjatë këtij takimi ata kanë bashkëbiseduar lidhur me projektet e ndryshme për këtë komunë, bashkëpunimin me institucionet e ndryshme por edhe rreth gjendjes së pandemisë në komunën e Vitisë. Kryetari Haliti theksoj se komuna e Vitisë, është e përkushtuar të realizoj projekte të cilët ndikojnë drejtpërdrejtë në ndryshimin pozitiv të jetës së qytetarëve. Ndërkaq deputetja Marigona Geci Lala, ka bërë me dije se ajo do të jetë një zë i arsyeshëm i qytetarëve vitias në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Përndryshe Geci Lala është ndër deputetet më të reja në Kuvendin e Republikës së Kosovës dhe jeton në Drobesh të Vitisë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Kuçi, uron besimtarët me rastin e festës e Kurban Bajramit

Kryetari i komunës së Junikut Agron Kuçi, me rastin e festës së Kurban Bajramit i ...