MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Institucionet / Kryetari Haliti priti në takim ish-Kryetarin e Qytetit të Masonit, Leon Clark

Kryetari Haliti priti në takim ish-Kryetarin e Qytetit të Masonit, Leon Clark

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Vitisë, Naim Pira kanë pritur në takim Leon Clark, ish- Kryetar i Qytetit të Masonit nga, Michigan të SHBA-së. Me këtë rast Kryetari Haliti e ka falënderuar atë dhe qytetin e Masonit për bashkëpunimin e mirë që ka komuna e Vitisë me këtë qytet amerikan pasi që këto dy lokalitete janë edhe të binjakëzuar mes veti. “Me lejoni të ju falënderoj për bashkëpunimin e mirë që kanë dy lokalitetet tona, ne jemi të nderuar që jemi të binjakëzuar me Qytetin e Masonit. Po ashtu dëshiroj të ju njoftoj se ne kemi vazhduar të bashkëpunimin me qytetin e Masonit. Gjithashtu në një vizitë që kam zhvilluar në qytetin Masonit ne jemi mirëpritur dhe për këtë ju jemi falënderues përfaqësuesve të qytetit tuaj ”, u shpreh Kryetari Haliti. Ndërkaq z. Clark u shpreh se edhe ai ndihet i nderuar për të vizuar komunën binjake Vitinë dhe falënderoj të gjithë vitias për mikpritjen e tyre.

Kontrolloni gjithashtu

NJOFTIM PUBLIK LIDHUR ME PROJEKT-STATUTIN E ANSAMBLIT ARTISTIK TË KËNGËVE DHE VALLEVE NË KOMUNËN E DEÇANIT

Projekt-Statuti i Ansamblit Artistik të Këngëve dhe Valleve në Komunën e Deçanit do të jet ...