Kryetari Haliti: Vitia po krijon hapësira të shumta sportive për të rinjtë

Sot, kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka përcjellë për së afërmi punimet që janë duke u zhvilluar në finalizimin e fushave sportive, fushat e tenisit, futbollit dhe atletikës në fshatrat Drobesh, Gërmovë dhe Smirë. Me këtë rast, kryetari Haliti u shpreh se institucionet komunale në vazhdimësi po kujdesen dhe po punojnë që të krijojnë hapësira të shumta sportive e rekreative për të rinjtë vitias dhe sportdashësit në përgjithësi. Përndryshe, nëpër shumë lokalitete të komunës së Vitisë, janë duke u kryer punime të ndryshme në shtrimin e rrugëve, trotuareve e shumë punime të tjera, gjithnjë në të mirë të qytetarëve të kësaj komune pa dallime.

Kontrolloni gjithashtu

KFOR-i italian dhuron pajisje teknologjike për SHFMU ’12 Prilli’ në Vërmicë”

Sot, në një ceremoni të veçantë në SHFMU “12 Prilli” në Vërmicë, një donacion i …