MIT KS
Fillimi / Institucionet / Kryetari Haliti vizitoi punimet në bustet e vëllezërve dëshmorë të UÇK-së “ Gursel e Bajram Sylejmani” në fshatin Sadovinë të Jerlive

Kryetari Haliti vizitoi punimet në bustet e vëllezërve dëshmorë të UÇK-së “ Gursel e Bajram Sylejmani” në fshatin Sadovinë të Jerlive

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar kompleksin “Gursel e Bajram Sylejmani” në fshatin Sadovinë të Jerlive, ku nga afër ka parë punimet që janë zhvilluar në bustet e vëllezërve dëshmorë të UÇK-së, Gursel e Bajram Sylejmani. Ahmet Sylejmani i cili mbikëqyrë këtë kompleks tha se bustet e dy dëshmorëve si dhe emblema e UÇK-së janë flakur në bronz. Përndryshe punimet në këtë kompleks, konkretisht në bustet e vëllezërve Sylejmani si dhe punimet në Kompleksin e Dëshmorëve në Viti, të cilat janë duke u vazhduar janë mundësuar falë Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale.

Kontrolloni gjithashtu

Bilanci i sotëm me covid-19 në Malishevë, 2 të shëruar, 2 raste të reja dhe 1 i vdekur

Bilanci i sotëm i situatës me COVID-19, në Komunën e Malishevës, është 2 të shëruar, ...