driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Kryetari, Hashim Thaçi, ka biseduar me ambasadorët e vendeve të Quintit për dialogun me Serbinë
Thaçi: Asnjëherë nuk do të heqim dorë nga kërkimi i të vërtetës dhe dënimi i kryerësve të këtyre masakrave në Kosovë

Kryetari, Hashim Thaçi, ka biseduar me ambasadorët e vendeve të Quintit për dialogun me Serbinë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka biseduar  dje me   ambasadorët e vendeve të Kuintit, ambasadorin amerikan, Delawie ambasadorin O’Connell, të Britanisë së Madhe, ambasadorin, Chabert të Francës, ambasadorin, Sardi të Italisë, zëvendësambasadorin, Voss, të Gjermanisë dhe shefen e Zyrës së BE-së, Natalyia Apostolova. Thaçi i njoftoi ambasadorët se e ka pranuar ftesën e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini, për takimin e ri në Bruksel, të dielën më 24 qershor. “Përfaqësuesit e shteteve të Kuintit rikonfirmuan përkrahjen e tyre për fillimin e fazës përfundimtare të dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve në mes dy shteteve”, thuhet në njoftim. Kosova është e gatshme për dialog dhe për normalizim të marrëdhënieve”, citohet të ketë thënë, Hashim Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Ragmi Mustafa: Nëse Serbia kërkon veriun e Kosovës, Medvegja, Bujanoci e Presheva do t’i bashkohen Kosovës

Ragmi Mustafa: Nëse Serbia kërkon veriun e Kosovës, Medvegja, Bujanoci e Presheva do t’i bashkohen Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, ka thënë se çështja e tri komunave shqiptare ...