Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, kërkon debat parlamentar lidhur me çështjen e gazsjellësit

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se bashkë me grupin parlamentar të partisë së tij kanë dorëzuar kërkesën në Kuvend për debat parlamentar lidhur me çështjen e gazsjellësit. Haradinaj në një reagim në facebook ka thënë se në këtë seancë do të diskutohet hapur dhe me argumente, meqë thotë se çështja e gazit është e rëndësishme për partneritetin e Kosovës me SHBA-në. “Çështja e gazit amerikan nuk mund as të mjegullohet e as të s’postohet me të pavërteta”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …