KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku bisedon me përfaqësues të lartë të BE-së për zhvillimet në Kosovë
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku bisedon me përfaqësues të lartë të BE-së për zhvillimet në Kosovë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku bisedon me përfaqësues të lartë të BE-së për zhvillimet në Kosovë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku bashkë me nënkryetaren Shqipe Mjekiqi-Sadiku, kanë zhvilluar një takim miqësor me përfaqësues të lartë të BE-së, Komisionerin për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, zëvendëskryetarin e Grupit të PPE-së për Zgjerim, Ballkanin Perëndimor dhe Fqinjësi Jugore në Parlamentin Evropian, Andrey Kovatchev, dhe një numër eurodeputetësh e raportuesish nga Parlamenti Evropian. Sipas një njoftimi të LDK-së, përfaqësuesit e BE-së vlerësuan lart pjesëmarrjen e Lidhjes Demokratike të Kosovës në procesin e votimit dhe përgëzuan kryetarin Abdixhiku për rolin konstruktiv që LDK-ja ka luajtur duke i hapur rrugë zgjedhjes së presidentes.

Kontrolloni gjithashtu

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi nga PDK ka thënë se është padrejtësi për Kosovën që në krye të ...