KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari i vendit, Hashim Thaçi takon ambasadorët e QUINT-it në Kosovë, diskutojnë për rikuperimin ekonomik
Kryetari i vendit, Hashim Thaçi takon ambasadorët e QUINT-it në Kosovë, diskutojnë për rikuperimin ekonomik

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi takon ambasadorët e QUINT-it në Kosovë, diskutojnë për rikuperimin ekonomik

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot me ambasadorët e QUINT-it në Kosovë. Në këtë takim, përveç ambasadorëve të QUINT-it ishte e pranishme edhe përfaqësuesja e BE-së në Kosovë, teksa temë diskutimi ishte rikuperimi ekonomik pas koronavirusit, si dhe forcimi i institucioneve demokratike. Thaçi me anë të një postimi ka thënë se respektimi i Gjykatës Kushtetuese, është vitale për demokracinë.

Kontrolloni gjithashtu

Janë shëruar 101 pacientë nga virusi korona gjatë 24 orëve të fundit derisa janë konfirmuar edhe 46 raste të reja

Po bëhen përgatitje të shumta për t’u përballur me koronavirus në rast se ka shtim të madh të rasteve

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), Valbon Krasniqi, ka njoftuar se ...