Kryetari Nura po qëndron në një vizitë zyrtare në Vukovar të Kroacisë

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, i cili ka realizuar këto ditë një vizitë zyrtare në Vukovar të Kroacisë, me ftesë të kryebashkiakut të këtij qyteti, Ivan Penava, ka marrë pjesë në shënimin e ditës përkujtimore në nderim të viktimave të luftës në Vukovar. Kryetari Nura bashkë me udhëheqës të lartë të Bashkësisë së Vukovarit, drejtues të institucioneve të larta të shtetit kroat dhe mijëra qytetarë vendës, kanë nderuar luftëtarët kroatë të rënë për liri dhe pavarësi të Kroacisë, 32 vite më parë në betejën përballë ushtrisë serbe.

May be an image of 1 person, the Brandenburg Gate and text

Kontrolloni gjithashtu

Në 26-vjetorin e rënies u përkujtuan heronjtë e lirisë Feim Gashi, Përparim Thaçi dhe Sakip Bellaqa

Me rastin e 26-vjetorit të rënies heroike në fushë të nderit të Heroit të Kombit, …