KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, janë pritur me protesta në Tiranë
Kryetari Thaçi dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, janë pritur me protesta në Tiranë

Kryetari Thaçi dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, janë pritur me protesta në Tiranë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, janë pritur me protesta pranë shtatores së Adem Jasharit, në Tiranë, ku kishin shkuar për të bërë  nderime. Ndërkohë një grup protestuesish u kanë dalë përpara me parulla në duar, ku shkruhej “Kosova është Shqipëri”, “Tradhtia i paraprin korrupsionit”, dhe “Kufiri mes nesh është Jugosllavia”. Të pranishmit në aktivitet duke folur për këtë protestë kanë thënë se “ceremoninë e nderimit të memorialit të Adem Jasharit në Tiranë nga ana e kryetarit, Hashim Thaçi, janë përpjekur ta prishin një grup i vogël të rinjsh që paragjykohet të kenë qenë përkrahës të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Gjykatën Speciale mbahet konferenca për ecurinë e çështjes së ish-luftëtarit të lirisë, Sali Mustafa

Sot në Gjykatën Speciale mbahet konferenca për ecurinë e çështjes së ish-luftëtarit të lirisë, Sali Mustafa

Sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes së ish-shefit të Inteligjencës në Forcën ...