Kryetari Thaçi e falënderon Policinë e Kosovës për punën dhe angazhimin e tyre në këto 21 vjet të funsionimit të saj

Kryetari Thaçi e falënderon Policinë e Kosovës për punën dhe angazhimin e tyre në këto 21 vjet të funsionimit të saj

Policia e Kosovës sot kujton 21 vjetorin e themelimit. Në këtë ditë, kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka falënderuar rreth 10 mijë policë që i shërbejnë Kosovës. Ai sot ka publikuar një fotografi të pjesëtarëve të Policisë së shtetit në të cilën shkruhet: “Faleminderit afër 10 mijë pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, të uniformuar dhe civilë, për punën dhe angazhimin e tyre në këto 21 vjet”. Gjithashtu Thaçi ka marrë vendim që t’i shpallë heronj të gjithë pjesëtarët e Policisë së Kosovës të rënë në detyrë. Këshilltari i kreut të shtetit për siguri, Bashkim Smakaj, në shënimin e 21-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës, e ka bërë të ditur këtë vendim.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …