Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi, mbremë ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide
Kryetari Thaçi, mbremë ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide

Kryetari Thaçi, mbremë ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, mbremë ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, për përkrahjen e Norvegjisë për Kosovën, si dhe për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë. Ndërsa, ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide, ka theksuar se Norvegjia përkrah përpjekjet për paqe e stabilitet në rajon. Ai ka shtuar se Kosova do që njëherë e përgjithmonë ta qartësojë raportin e saj si shtet me shtetin e Serbisë dhe mund të vihet deri tek një marrëveshje ligjërisht obligative, me garancat e nevojshme ndërkombëtare, por nevojitet më shumë vullnet, largpamësi dhe pragmatizëm politik.

Kontrolloni gjithashtu

Ndërsa vendet e rajonit kanë lëvizur në aspektit të rimëkëmbjes ekonomike, Kosova ka mbetur tek Pakoja Emergjente e papërfunduar

Ndërsa vendet e rajonit kanë lëvizur në aspektit të rimëkëmbjes ekonomike, Kosova ende nuk ka vepruar

Nëpërmjet një konference për media dje, ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka paralajmëruar se nga ...