Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi, priti në takim Shoqatën e Gazetarëve dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile të Kosovës Lindore
Kryetari, Thaçi, kërkoi nga institucionet shtetërore që rasti i helmimeve në KQZ të hetohet deri në fund

Kryetari Thaçi, priti në takim Shoqatën e Gazetarëve dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile të Kosovës Lindore

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, priti në takim Shoqatën e Gazetarëve dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile të Kosovës Lindore, me të cilët kanë biseduar gjerë e gjatë për problemet e tyre. Pa dyshim se temë e diskutimit ishte mundësia e respektimit të vullnetit të për bashkim me Republikën e Kosovës. Pa dyshim se unë e mbështes këtë vullnet”, theksoi Thaçi, duke shtuar se kjo të mundësonte edhe njohjen e Kosovës nga shtetet e BE-së, të cilat ende nuk e kanë njohur Kosovën. Thaçi  ka deklaruar sërish se qytetarët e këtyre tri komunave shqiptare  vazhdojnë të jenë më të diskriminuarit, në rajon.

Kontrolloni gjithashtu

Në Qendrën e Numërimit e Rezultateve janë rinumëruar deri më tani 31 përqind e vendvotimeve pas vendimit të PZAP-it

Në QNR janë rinumëruar deri më tani 31 përqind e vendvotimeve pas vendimit të PZAP-it

Rreth 31 përqind e vendvotimeve janë rinumëruar deri më tani në Qendrën e Numërimit e ...