vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi takohet me kryetarin e Malit të Zi Filip Vujanoviq: Marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta
Kryetari i vendit, Hashim Thaçi: Sot i nderojmë dëshmorët e betejës së lavdishme të Junikut

Kryetari Thaçi takohet me kryetarin e Malit të Zi Filip Vujanoviq: Marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisw, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij, ai ka njoftuar përmes rrjetit social Twitter, ku ka thënë se marrëdhëniet në mes Kosovës dhe Malit të Zi janë të forta.

 “Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviq. Marrëdhëniet midis vendeve tona mbeten miqësore dhe të forta!”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Sot në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”  në Lypjan, është përuruar libri: “Januz Bajçica me ...