MIT
akp deri me 5 maj
Airport Adem Jashari
valamobile
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi thotë se nuk ekziston asnjë marrëveshje e nënshkruar me Serbinë, siç përflitet nga disa politikanë
Thaçi

Kryetari Thaçi thotë se nuk ekziston asnjë marrëveshje e nënshkruar me Serbinë, siç përflitet nga disa politikanë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se nuk ekziston asnjë marrëveshje e nënshkruar me Serbinë, siç përflitet në deklaratat e disa politikanëve në Kosovë. Përmes një përgjigje me shkrim, Thaçi tha se aktualisht ndodhet në pushime, tha se do ta takojë Ekipin negociator qysh të hënën. Ekipi negociator, i përbërë nga përfaqësuesit e Qeverisë dhe njërës nga partitë opozitare, ka kërkuar ditëve të fundit që t’i ketë në dispozicion të gjitha dokumentet zyrtare që ndërlidhen me procesin negociator të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...