MIT
Airport Adem Jashari
kek
valamobile
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi: Zgjedhjet në katër komunat në veri të vendit po mbahen sipas ligjeve të Republikës së Kosovës
Në kuadër të forumit “Globsec2019”, në Bratisllavë, kryetari Thaçi bisedon me diplomatë të huaj

Kryetari Thaçi: Zgjedhjet në katër komunat në veri të vendit po mbahen sipas ligjeve të Republikës së Kosovës

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka përgëzuar subjektet politike në veri në fushatën e qetë gjatë tërë javës që po lëmë pas, si dhe për procesin e sotëm zgjedhor. Ai thotë se Kosova ka ndërtuar traditë për zgjedhje të suksesshme. ”Subjektet politike dhe qytetarët i përgëzoj për fushatën e qetë në katër komunat veriore të Kosovës dhe uroj proces të rregullt zgjedhor. Kosova ka ndërtuar traditë të zgjedhjeve të suksesshme. Zgjedhjet në katër komunat veriore të Kosovës po mbahen sipas ligjeve të Republikës së Kosovës dhe janë në shërbim të integrimit sa më të mirë të të gjitha komuniteteve në institucionet e Kosovës. Kandidatëve për kryetarë u uroj suksese dhe i ftoj që të vazhdojnë të punojnë për përmirësimin e jetës së qytetarëve në komunat e tyre”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Kryetari Thaçi e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, Imer Gashin, djalin e Sefë ...