Airport Adem Jashari
valamobile
kek
mbpzhr grante
MIT
Fillimi / Lajmet / Kurti, thotë se në Ditën e të Drejtave të Punëtorëve, duhet të flasim qartë se Kosova po bëhet e pa punë
Kurti, thotë se në Ditën e të Drejtave të Punëtorëve, duhet të flasim qartë se Kosova po bëhet e pa punë

Kurti, thotë se në Ditën e të Drejtave të Punëtorëve, duhet të flasim qartë se Kosova po bëhet e pa punë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se në Ditën e të Drejtave të Punëtorëve, duhet të flasim qartë se Kosova po bëhet e pa punë. Sipas Kurtit na duhen punëtorë për të zhvilluar e ndërtuar Kosovën, sepse cdo e ardhme tjetër do të ishte e shkretë. Nëpërmjet një shkrimi Kurti ka thënë se punëtorët dhe sindikalistët kanë dhënë shumë për vendin ku si shembull mori heroin Hamëz Jashari, i cili ka qenë anëtar i kryesisë së Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve të Industisë së Metaleve.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Kryetari Thaçi e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, Imer Gashin, djalin e Sefë ...