MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Kuvendi i rrethuar me forca të Njësive Speciale të Kosovës

Kuvendi i rrethuar me forca të Njësive Speciale të Kosovës

Derisa pritet  që seanca e paralajmëruar e Kuvendit të Kosovës  të fillojë në orën 10:00, i tërë objekti Kuvendit është i rrethuar nga forca të mëdha policore,  pjesëtarë të Njësisë speciale. Sot, pas dy muajve pritet të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, në të cilin pritet të diskutohen 21 pikat e rendit të ditës.  Opozita e bashkuar, sikurse ka vepruar deri më tani, ka paralajmëruar se do ta pengoj mbajtjen e kësaj seance, duke ftuar edhe aktivistët e saj që të protestojnë para objektit të Kuvendit. Jo zyrtarisht bëhet e ditur se në këtë seancë mund të ndodhë që të vihet në votim kandidatura e shefit të Partisë Demokratike të Kosovës,  Hashim Thaçi në votim.

Kontrolloni gjithashtu

Në BKUK sot hapet Ekspozita “Kujtesa e Kosovës: Portrete të Adem Demaçit në pikturë dhe fotografi”

Në BKUK sot hapet Ekspozita “Kujtesa e Kosovës: Portrete të Adem Demaçit në pikturë dhe fotografi”

Biblioteka Kombëtare e Kosovës dhe Shqota e të Burgosurve Politik të Kosovës, organizojnë ekspozitën e ...