MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / LDK i dërgon Lëvizjes Vetëvendosje ofertën e shpalosur verbalisht në takimin e 8 janarit 2020
Pas mandatimit të Albin Kurtit për kryeministër nga kryetari Thaçi, LDK nesër e mbledh Kryesinë e partisë

LDK i dërgon Lëvizjes Vetëvendosje ofertën e shpalosur verbalisht në takimin e 8 janarit 2020

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka dërguar ofertën e saj Lëvizjes Vetëvendosje. Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, ka konfirmuar lajmin duke thënë se kjo ka qenë kërkesë e Vetëvendosjes. “Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, me kërkesë të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, z. Kurti, i ka dërguar me shkrim propozimin e LDK-së të shpalosur verbalisht në takimin e 8 janarit 2020”, deklaroi ai. Kujtojmë se Lidhja Demokratike ka kërkuar ndarje të barabartë të ministrisë pesë më pesë, kryekuvendarin dhe zotimin se Vetëvendosjes do të votojë kandidatin e tyre për kryetar të shtetit.

Kontrolloni gjithashtu

Henry Kissinger: Koronavirusi mund të shkaktojë një “katastrofë ekonomike” që mund të zgjasë për breza të tërë

Henry Kissinger: Koronavirusi mund të shkaktojë “katastrofë ekonomike” që mund të zgjasë për breza të tërë

Ish-sekretari amerikan i shtetit Henry Kissinger ka paralajmëruar se koronavirusi mund të shkaktojë një “katastrofë ...