Fillimi / Lajmet / LDK-ja kërkon të kthehen masat pas vdekjeve të fundit me COVID-19
LDK-ja do t’i përmbahet zotimit që ka dhënë se kushdo që i fiton zgjedhjet do t’i takojë pozita e kryeministrit

LDK-ja kërkon të kthehen masat pas vdekjeve të fundit me COVID-19

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e kryesisë së saj gjatë së cilës është diskutuar për situatën e krijuar në vend pas aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj kryetarit të vendit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe pas rritjes së numrit të të infektuareve dhe viktimave nga koronavirusi. Duke folur për çështjet e diskutuara gjatë mbledhjes së sotme, anëtari i kryesisë së LDK-së, Arban Abrashi ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë së LDK’së është diskutuar për vdekjet e fundit në QKUK, si pasojë e COVID-19. Ai ka shtuar më tutje se në mbledhje është kërkuar që kthehen masat e ndërmarra kundër pandemisë dhe shtoi se për këtë do të flasë më shumë ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Kontrolloni gjithashtu

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë kombëtare

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. ...