leoni

Fatmir Limaj

Limaj: Zgjedhjet e ardhshme janë shumë afër, ky regjim duhet të shkojë për shkak të mënyrës së qeverisjes

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, në dy vjetorin e themelimit të partisë së tij ka deklaruar se në Kosovë ai që gënjen më shumë e mashtron më shumë aq më shumë votohet. Por Kosova më nuk është ajo e para dy viteve, nuk është më si ajo e vitit 2013. Atëherë ishte në gjumë, tani nuk është”. Askush prej krerëve të pushtetit nuk ka pritur se partitë opozitare do të themelojnë një opozitë kaq të bashkuar. Limaj në fjalën e tij ka bërë të ditur se zgjedhjet e ardhshme janë shumë afër, sepse ky regjim duhet të shkojë për shkak të mënyrës së qeverisjes”. “PDK e LDK janë duke u përgatitur për zgjedhje. Ata vetë duke e përmendur 2018-ën, si vit zgjedhor,  tregojnë se do të ketë zgjedhje shumë shpejt, ka thënë mes tjerash Fatmir Limaj në fjalën e tij në dy-vjetorin e themelimit të Nismës.

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …