Fillimi / Lajmet / Memli Krasniqi: Heqja e taksës 100% është një vendim gjysmak dhe mashtrues nga ana e Qeverisë në detyrë
M. Krasniqi: Vendimin për orën policore në veri dhe për karantinim e ka marrë Marko Gjuriq e jo Albin Kurti

Memli Krasniqi: Heqja e taksës 100% është një vendim gjysmak dhe mashtrues nga ana e Qeverisë në detyrë

Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se partia e tij ka mbajtur dhe vazhdon të mbajë qëndrim konsistent. Ai ka thënë se kjo parti ishte kundër Qeverisë Kurti dhe si pasojë edhe votoi pro rrëzimit të kësaj qeverie në mocionin e iniciuar nga LDK-ja, partneri qeveritar. Krasniqi e ka përsëritur se PDK-ja do të mbetët në opozitë në këtë kohë, derisa zërat se partia e udhëhequr nga Kadri Veseli do të mbështesë një Qeveri tjetër i ka quajtur paragjykime. Ai ka folur edhe për tarifën e hequr sot për mallrat e Serbisë dhe të Bosnjë-Hercegovinës. Sipas tij, ky është një vendim gjysmak dhe mashtrues nga ana e Qeverisë në detyrë. Qeveria në detyrë të mërkurën ka njoftuar se ka nisur me masat e reciprocitetit ndaj Serbisë, por Krasniqi thotë se kjo s’ka të bëjë me të vërtetën.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Tërnava: rënia e numrit të të infektuarve në ditët e fundit është mundësi e mirë që të fillojë hapja e xhamive

Naim Tërnava: Rënia e numrit të të infektuarve në ditët e fundit është mundësi e mirë që të fillojë hapja e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë, Naim Tërnava, është deklaruar se rënia e numrit të ...