Fillimi / Lajmet / Ministri Abdixhiku: Kosova vazhdon të ketë numrin më të ulët të personave të prekur nga koronavirusi në rajon
Ministri Abdixhiku e anulon projektin e studimit për gjendjen e ndotjes me asbest përshkak të shkeljeve procedurale

Ministri Abdixhiku: Kosova vazhdon të ketë numrin më të ulët të personave të prekur nga koronavirusi në rajon

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka folur për gjendjen aktuale për shkak të Coronavirusit në vendin tonë. Përmes një shkrimi në rrjetin social, ai ka publikuar një grafikon duke paraqitur numrin më të ulët të rasteve Covid-19. Ai ka theksuar se ky rezultat ka ardhur si shkak i masave të marrura me kohë. Ministri ka kërkuar nga qytetarët që t’i dëgjojnë ekspertët e fushës dhe të kujdesen duke i ndjekur rekomandimet e nevojshme mbrojtëse.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës nuk negociohet, Kushtetuta është e paprekshme

Avdullah Hoti: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës nuk negociohet, Kushtetuta është e paprekshme

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një takim me Emisarin e BE-së për dialogun ...