valamobile
akp deri me 5 maj
Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Ministri Bytyqi: Epopeja e UÇK-së bartë në vete zërin më të fuqishëm të historisë, atë të luftës për liri
Ministri Bytyqi: Epopeja e UÇK-së bartë në vete zërin më të fuqishëm të historisë, atë të luftës për liri

Ministri Bytyqi: Epopeja e UÇK-së bartë në vete zërin më të fuqishëm të historisë, atë të luftës për liri

Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi ka thënë se Epopeja e UÇK-së bartë në vete zërin më të fuqishëm të historisë, atë të luftës për liri dhe se se ishte momenti kur bota e kuptoi se ne e donim lirinë më shumë se gjithçka tjetër. “Epopeja e UÇK-së bartë në vete zërin më të fuqishëm të historisë, atë të luftës për liri. Kjo ngjarje, i rritë për çdo vit e më shumë heronjtë dhe dëshmorët. Ua përcjellë gjeneratave të reja emrin e Hamzës e Ademit dhe të familjes Jashari, që i tregoi botës se e donim lirinë më shumë se gjithçka tjetër, se liria është e shenjtë dhe nuk e pranonim më jetën në Atdheun e robëruar. Epopeja lavdisë dhe krenarisë tonë, do të jetojë përgjithmonë bashkë me emrat e heronjve që i dhanë liri Kosovës, i dhanë jetë të ardhmes! Lavdi komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari! Lavdi heronjve, dëshmorëve dhe martirëve të lirisë!”, ka shkruar Bytyqi.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...