Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
akp deri me 5 maj
valamobile
MIT
Fillimi / Lajmet / Ministri Bytyqi thotë se orët e humbura do të kompensohen pavarësisht kundërshtimit të SBASHK-ut
Ministri Bytyqi thotë se orët e humbura do të kompensohen pavarësisht kundërshtimit të SBASHK-ut

Ministri Bytyqi thotë se orët e humbura do të kompensohen pavarësisht kundërshtimit të SBASHK-ut

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi tha se orët e humbur gjatë grevës do të kompensohen. Ai pas takimit në mes MASHT-it, SBASHK-ut dhe DKA-ve për kompensimin e orëve të humbura, tha se orët do të kompensohen pavarësisht kundërshtimit të SBASHK-ut. Sipas tij, DKA-të janë të gatshëm të marrin obligimin për gjetjen e mundësisë më të mira për formën e zëvendësimit të orëve. “Me SBASHK-un kemi qenë të hapur me diskutuar në çfarëdo lloj forme vazhdojnë të qëndrojnë të ngurte vetëm me kërkesat e tyre nuk ishin të gatshëm me qenë pjesë e zgjidhjes së problemit. DKAT-të janë të gatshëm me marr obligimin dhe me gjet mundësitë më të mira për formën e zëvendësimit të orëve”, ka thënë Bytyqi.

Kontrolloni gjithashtu

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës mbahet Akademi në 30 vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës u mbajt Akademi në 30-vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Shoqëria “Lëvizja” ka organizuar sot në Institutin Albanologjik të Prishtinës Akademi jubilare me rastin e ...