KEK
Fillimi / Lajmet / Ministri i Brendshëm, Agim Veliu takon shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu takon shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu

Ministri i Brendshëm, Agim Veliu takon shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu priti në takim shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu. Në këtë takim u diskutua për prioritetet e ministrisë dhe situatën aktuale të ballafaqimit me pandeminë COVID-19. Veliu e njoftoi ambasadorin për të gjitha masat që ka ndërmarrë MPB-ja në luftimin e këtij virusi me qëllim të ruajtjes së shëndetit të përgjithshëm publik. Ndërsa, në anën tjetër ambasadori Braathu shprehu mirënjohjen e tij për punën që janë duke bërë institucionet e Republikës së Kosovës në luftimin e kësaj pandemie dhe shprehi gatishmërinë e  Misionit të OSBE-së në përkrahjen e institucioneve të vendit dhe ministrisë në veçanti.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...