Airport Adem Jashari
valamobile
kek
MIT
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli, shprehet i tronditur me lajmin për vdekjen e veteranit të UÇK-së, Avni Hyseni
Pacolli: Bob Dole ka qenë një mbështetës i patundur i Kosovës në ditët e para kur Millosheviçi ka instaluar aparteidin në vendin tonë

Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli, shprehet i tronditur me lajmin për vdekjen e veteranit të UÇK-së, Avni Hyseni

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli është shprehur i tronditur nga lajmi për vdekjen e Avni Hysenit. Ai ka shprehur ngushëllime familjes dhe miqve të të ndjerit. “Më tronditi lajmi për vdekjën e Avni Hysenit. Ngushëllimet e mia të sinqerta familjës dhe miqëve të Avniut. Më vjen shumë keq që i’u është refuzuar viza për të shkuar në spital në Gjermani i cili ishte në pritje të pacientit. I lehtë i qoftë dheu i Kosovës dhe Perëndia e mëshiroftë”, ka shkruar Pacolli.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Kryetari Thaçi e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, Imer Gashin, djalin e Sefë ...