KEK
Fillimi / Lajmet / Ministri Zemaj paralajmëron mbyllje të re dhe të kontrolluar për ta vënë nën kontroll pandeminë
Ministri Zemaj paralajmëron mbyllje të re dhe të kontrolluar për ta vënë nën kontroll pandeminë

Ministri Zemaj paralajmëron mbyllje të re dhe të kontrolluar për ta vënë nën kontroll pandeminë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se për të luftuar sa më shumë koronavirusin shpresa e vetme është në zbatimin e plotë të masave. Ai ka paralajmëruar se mund të ketë një mbyllje të re, siç e ka quajtur të kontrolluar, por ka thënë se nuk do të jetë sikur në muajt mars e prill. “Nuk e përjashtoj mbylljen që ta kemi një kontrolle më të madhe për virusin, qe ta kemi në kontroll shtatorin, sepse ka gripa të tjera. Ky është vlerësim, mund të ndodh që të ketë një mbyllje të kontrolluar pa e lënduar pjesën organizative të jetës, por që mbyllja na siguron ta kemi nën kontroll pandeminë, që në shtator të jemi super të përgatitur”, ka thënë Zemaj.

Kontrolloni gjithashtu

Gastronomet kanë thyer pjata para Qeverisë për t’i shprehur pakënaqësitë e tyre

Të pakënaqur nga mungesa e përkrahjes financiare nga institucionet dhe mos shfuqizimin e masave ndaj ...