KEK
Fillimi / Lajmet / Testi i Maturës do të mbahet më 29 gusht në shkolla ashtu siç ishte përcaktuar muaj më parë
26.669 maturantë sot do t’i nënshtrohen Testit të Maturës në 184 qendra të testimit

Testi i Maturës do të mbahet më 29 gusht në shkolla ashtu siç ishte përcaktuar muaj më parë

Testi i maturës i paraparë të mbahet në fund të muajit gusht nuk do të anulohet. Kështu ka vendosur të hënën Këshilli Shtetëror i maturës. Testi do të mbahet më 29 gusht në shkolla ashtu siç ishte përcaktuar muaj më parë. Ministria e Arsimit, përmes një përgjigje me shkrim, ka theksuar se komunat janë duke i bërë përgatitjet e duhura për këtë test, siç është dezinfektimi i objekteve, furnizimi me materiale mbrojtëse, sanitare e higjienike. Për këtë proces, MASH-i ka bërë të ditur se është në koordinim edhe me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas bastisjeve të kryera nga Policët e EULEX-it ...