Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka merr pjesë në Samitin e NATO-s që po mbahet në Madrid

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka deklaron se Kosova ka të drejtë ta shtrijë sovranitetin në tërë territorin e saj

Ministrja e jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka deklaron se Kosova ka të drejtë ta shtrijë sovranitetin në territorin e saj. shkruan se Kosova ka çdo të drejtë të ushtrojë sovranitetin e saj mbi çdo metër katror të territorit të saj, ndërsa përshëndet vendimin e qeverisë atje për shtyrjen e reciprocitetit, si një akt durimi e pjekurie. “Të gjithë aktorët e përfshirë në aktet destabilizuese të 24 orëve të fundit, duhet të mbajnë përgjegjësi për veprat e tyre kriminale. Ne qëndrojmë përkrah Kosovës dhe u bëjmë thirrje të gjithë partnerëve dhe aleatëve tanë që të flasin njëzëri, kundër retorikës në rritje dhe kërcënimeve për dhunë ndaj Kosovës.”- thuhet ndër të tjera në reagim.

Kontrolloni gjithashtu

Subjekti politik Vetëvendosje mban zgjedhjet për liderin e partisë me kandidatin e vetëm, liderin e saj, Albin Kurti

Subjekti politik Vetëvendosje mban zgjedhjet për liderin e partisë me kandidatin e vetëm, liderin e …