MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Molliqaj: LDK dhe Vetëvendosje nuk e kanë sigurinë e brendshme të caktojnë një kandidat për kryeministër
Molliqaj: Vendimi për tërheqjen e stadiumit nga Drenasi është racist dhe racizëm ndaj Drenicës

Molliqaj: LDK dhe Vetëvendosje nuk e kanë sigurinë e brendshme të caktojnë një kandidat për kryeministër

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje, pasi thotë se i patën akuzuar për vjedhje të mandateve. Ai përmes një shkrimi, duke ironizuar thotë se Agim Bahtiri në VV nuk qenka mandat i vjedhur. Molliqaj shkruan se ish-partia e tij, është e para vetëm për hipokrizi dhe për asgjë tjetër. “Agim Bahtiri në VV nuk qenka mandat i vjedhur. Rrafsh 2 vjet na patën lodhur me akuzën e vjedhjes së mandateve. Dhe fundi po e rikuptimëson fillimin. Ata ia bëjnë qefin vetes se janë të parët në Kosovë. Ama janë të parët vetëm për hipokrizi, për asgjë tjetër”, ka shkruar ai. Sipas tij, LDK dhe Vetëvendosje nuk e kanë sigurinë e brendshme të caktojnë një kandidat për kryeministër. Ai thotë se LDK–ja po frikësohet nga vetja, kurse VV-ja nga refuzimi i LDK-së. “I vetmi koalicion që ka përcaktim të qartë është PSD-AAK. Ky është i vetmi koalicion që di dhe guxon të realizojë politika për përmirësimin e jetës së qytetarëve”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Mitrovica Veriore dhe Zveçani futën në karantinë, reagon Thaçi, thotë kjo është papërgjegjshmëri e Qeverisë së Kosovës

Mitrovica Veriore dhe Zveçani futën në karantinë, reagon Thaçi, thotë kjo është papërgjegjshmëri e Qeverisë

Kryefjalë e ditës së shtune ishte veriu i Kosovës. Atje, dy komuna, Mitrovica Veriore dhe ...