kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / MPB: Në pikëkalimin kufitar të Merdarit, pritjet në hyrje kanë qenë të gjata deri në katër orë
MPB: Në pikëkalimin kufitar të Merdarit, pritjet në hyrje kanë qenë të gjata deri në katër orë

MPB: Në pikëkalimin kufitar të Merdarit, pritjet në hyrje kanë qenë të gjata deri në katër orë

Sipas matjeve të Qendrës Kombëtare për menaxhim kufitar në MPB, në pikëkalimin kufitar të Merdares, pritjet në hyrje kanë qenë të gjata 200-240 minuta apo katër orë. Derisa kolonat kanë qenë të gjata 2 kilometra apo 2000 metra për të hyr në territorin e Kosovës. Në pikëkalimet tjera kufitare gjendja është e qetë dhe pritjet janë të gjata deri në pesë minuta, kurse kolona nuk ka. Kujtojmë se çdo ditë, sidomos gjatë verës kur numër i madh i mërgimtarëve vijnë për pushime në vendlindje, kolonat në pikëkalimet kufitare zgjasin deri në 10-12 orë, apo edhe më shumë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë

Ramush Haradinaj thotë se me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë

Kryeministri i dorëhequr Ramush Haradinaj postoi në rrjetin social një postim pak para nisjes drejt ...