akp deri me 23 janar
kek baner i ri
mbpzhr 2018
valamobile
Fillimi / Lajmet / Ministria e Brendshme planifikon që t’i pajisë me dokumente identifikimi edhe qytetarët nën moshën 16-vjeç
MPB planifikon që t'i pajisë me dokumente identifikimi edhe qytetarët nën moshën 16-vjeç

Ministria e Brendshme planifikon që t’i pajisë me dokumente identifikimi edhe qytetarët nën moshën 16-vjeç

Ministria e Punëve të Brendshme ka planifikuar pajisjen me letërnjoftime të shtetasve të Republikës së Kosovës edhe nën moshën 16-vjeçare. Kjo sipas MPB-së do të ndikonte në rritjen e sigurisë publike dhe avancimin e shërbimeve të përgjithshme për këtë kategori të qytetarëve. Sipas ligjeve që aktualisht janë në fuqi, me letërnjoftime të Kosovës mund të pajisen vetëm personat mbi moshën 16-vjeçare.

Kontrolloni gjithashtu

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton të rënët në Masakrën e Reçakut, në 20 vjetorin ...