Murati: Afrim Zhitia e Fahri Fazliu, ishin ndër udhëheqësit kryesorë të lëvizjes për liri dhe pararendës të luftës çlirimtare

Murati: Afrim Zhitia e Fahri Fazliu, ishin ndër udhëheqësit kryesorë të lëvizjes për liri dhe pararendës të luftës çlirimtare

Kreu i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka kujtuar në 28 vjetorin e rënies, Afrim Zhitinë e Fahri Fazliun,. ai ka thënë se ata kanë qenë udhëheqësit e  kryesorë të lëvizjes për liri dhe çlirim.

“Sot 28 vjet u vranë pas një beteje heroike në Kodrën e Diellit, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, të cilët ishin ndër udhëheqësit kryesorë të lëvizjes për liri dhe pararendës të luftës çlirimtare. I përjetshëm qoftë kujtimi për ta”, shkroi Murati në profilin e vet në “Facebook”.

Kontrolloni gjithashtu

Pavarësisht paralajmërimeve se sanksionet e BE-së ndaj Kosovës do të hiqen, mbase gradualisht, ende nuk është marrë asnjë vendim

Pavarësisht pritjeve dhe paralajmërimeve se masat e Bashkimit Evropian ndaj Kosovës do të hiqen, së …