KEK
Fillimi / Lajmet / Naile Daka: Një hero ia falëm Kosovës, por për këtë tokë nuk mposhtemi kurrë, kot e ka Gjykata Speciale
Naile Daka: Një heroi ia falëm Kosovës, por për këtë tokë nuk mposhtemi kurrë, kot e ka Gjykata Speciale

Naile Daka: Një hero ia falëm Kosovës, por për këtë tokë nuk mposhtemi kurrë, kot e ka Gjykata Speciale

Pas ftesës nga Gjykata Speciale për luftëtarin e lirisë Adedin Daka ka reaguar motra e tij që është edhe motër e heroit të kombit Mirush Daka. Ajo ka thënë së kot e ka kjo gjykatë së për këtë tokë nuk mposhtemi dot. “Një Hero ia falëm Kosovës, kot mundohet Haga të na mposhtë sepse për këtë tokë dhe këtë vend jeni të pamposhtur. Ju ishit dhe do jeni krenaria ime dhe e çdo shqiptari që e ndien veten me gjak shqiptari. Jeni krenaria ime vëllezërit e mi. UÇK të forcoi, e kjo ftesë tregon që je edhe më i fortë! Me ty përjetë Abedin Daka!”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ...