MIT KS
Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta babai i heroit kombëtar Afrim Zhitia, Osman Zhitia
Ndahet nga jeta babai i heroit kombëtar Afrim Zhitia, Osman Zhitia

Ndahet nga jeta babai i heroit kombëtar Afrim Zhitia, Osman Zhitia

Ka ndërruar jetë babai i heroit kombëtar Afrim Zhitia, Osman Zhitia ai është ndarë nga jeta dy muaj pas vdekjes se djalit të tij Sylë Zhitia. 31 vjet më parë, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, u vranë pas një luftimi me makinerinë policore të ish Jugosllavisë, përkatësisht më 2 nëntor 1989 në Bregun i Diellit.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe komandanti i togut në Kaçanikut, Lutfi Jaha

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe komandanti i togut në Kaçanikut, Lutfi Jaha

Të nderuar veteranë dhe bashkëluftëtarë, me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot më 25 ...