MIT KS
Fillimi / Njoftime / OVL-UÇK paralajmëron protestë gjithëpopullore më 9 korrik më kërkesë ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale
Pas rekomandimeve nga IKSHPK anulohet protesta e OVL-UÇK-së në Prishtinë, por do të protestohet nëpër komuna

OVL-UÇK paralajmëron protestë gjithëpopullore më 9 korrik më kërkesë ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka paralajmëruar protestë më 9 korrik në Prishtinë. Përmes një komunikate për media kjo organizatë ka thënë se pas takimit të mbajtur mes kësaj organizate dhe Shoqatës së të Burgosurve Politik kanë ardhur në përfundim se duhet të organizohet protestë gjithëpopullore në Prishtinë. Tutje OVL-UÇK ka kërkuar nga Kuvendi i Kosovës që të ndryshojë ligjin për Gjykatën Speciale për arsye se duhet të gjykohen të gjitha krimet dhe gjenocidi i kryer nga Serbia në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe komandanti i togut në Kaçanikut, Lutfi Jaha

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe komandanti i togut në Kaçanikut, Lutfi Jaha

Të nderuar veteranë dhe bashkëluftëtarë, me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot më 25 ...