Familja Meha

Në 18-vjetorin e rënies heroike përkujtohet dëshmori i kombit, Beqir Meha

Në 18-vjetorin e rënies heroike, përkujtohet dëshmori i kombit, Beqir Meha, vëlla i dëshmorit, Tahir Meha, i cili ka rënë më 13 maj të vitit 1981. Beqir Meha ka rënë më 25 mars të vitit 1999, në radhët e luftës së UÇK-së Ai ishte bashkëluftëtar i Komandantit, Adem Jashari. Në nderim dhe respekt të veprës dhe rënies heroike, sot në orën 11.oo bëhen homazhe te vend rënien e tij  te Lapidari, afër shkollës fillore në fshatin Çubrel  të Skënderajt.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në krye të një delegacioni ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë

Deputeti i PDK-së dhe anëtar i Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian,  Elmi Reçica së bashku …