KEK
Fillimi / Lajmet / Në 22 vjetorin e rënies sot në Kleçkë dhe Resnivoc nderohet heroi i kombit, Ramiz Shala
Në 22 vjetorin e rënies sot nderohet në Kleçkë dhe Resnivoc, heroi i kombit Ramiz Shala

Në 22 vjetorin e rënies sot në Kleçkë dhe Resnivoc nderohet heroi i kombit, Ramiz Shala

Në nderim të heroit të Kosovës, Ramiz Shala sot në orën 11:00 bëhen nderime në varrezat e Dëshmorëve në “Kompleksin Memorial” në Kleçkë. Homazhe do të bëhen edhe në fshatin Resnivoc të pllaka përkujtimore dhe në vendin e rënies. Ramiz Shala ra heroikisht në altarin e lirisë me 12 prill të vitit 1999 në çlirimin e Kosovës, ra për mos të vdekur kurrë në fshatin Resinovc rezë maleve të Blinajës.

Kontrolloni gjithashtu

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi nga PDK ka thënë se është padrejtësi për Kosovën që në krye të ...