tv dielli
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Në 84-vjetorin e lindjes, sot në Prishtinë hapet ekspozita, “Kujtesa e Kosovës” portrete dhe foto të Adem Demaçit
Në 84-vjetorin e lindjes, sot në Prishtinë hapet ekspozita, “Kujtesa e Kosovës” portrete dhe foto të Adem Demaçit

Në 84-vjetorin e lindjes, sot në Prishtinë hapet ekspozita, “Kujtesa e Kosovës” portrete dhe foto të Adem Demaçit

Biblioteka Kombëtare e Kosovës dhe Shoqata e të Burgosurve Politikë, organizojnë ekspozitën e cila hapet sot, kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem Demaçi. Ekspozita “Kujtesa e Kosovës: Portrete të Adem Demaçit në pikturë dhe fotografi”, hapet me rastin e 84-vjetorit të lindjes së Adem Demaçit. Pikturat dhe fotografit do të ekspozohen në hollin e Bibliotekës kombëtare sot më 26 shkurt, në orën 11:00.

Kontrolloni gjithashtu

Nuredin Ibishi: Komunat në veri gjithnjë kanë punuar sipas plan programit të Serbisë, sidomos në arsim e në shëndetësi

Nuredin Ibishi: Komunat në veri gjithnjë kanë punuar sipas plan programit të Serbisë, sidomos në arsim e në shëndetësi

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme në komunat veriore të vendit dhe futja në karantinë, duke ...