Në Deçan u mbajt mbledhje komemorative për t’i dhënë lamtumirën e fundit veprimtarit dhe atdhetarit të shquar, Avdyl Iberhysaj

Nën kujdesin e Kryetarit të Komunës së Deçanit, z. Bashkim Ramosaj, u mbajt mbledhje komemorative për t’i dhënë lamtumirën e fundit veprimtarit dhe atdhetarit të shquar, Avdyl Iberhysaj. Kryetari Ramosaj tha se, Avdyl Iberhysaj do të mbetet në kujtesën tonë si burrë me dinjitet të lartë, veprimtar, punëtor, familjar i mirë, e mbi të gjitha do e kujtojmë për pozitivitetin që ka përcjell gjithë jetën. Ngushëllime për familjen, miqtë dhe gjithë ata që e njohën!

May be an image of 1 person, flag and text

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Smajl Latifi prezentoi Qarkoren e parë buxhetore

Në ambientet e Qendrës Klinike së Mjekësisë Familjare “Fahredin Hoti” në Rahovec me fillim nga …