Fillimi / Lajmet / Në Gjykatën Speciale në Hagë, filloi gjykimi i krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj
Gjatë kësaj jave në Gjykatën Speciale fillon gjykimi ndaj krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj

Në Gjykatën Speciale në Hagë, filloi gjykimi i krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj

Në Gjykatën Speciale në Hagë, ka filluar  gjykimi kundër krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, ka nisur dëgjimi i dëshmitares së parë. Në këtë seancë po jep dëshminë e saj Zenka Pumper, koordinatore e hetimit në Zyrën e Prokurorit të kësaj Gjykate. Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt në Hagë, ende nuk kanë dhënë ndonjë deklaratë gjatë seancës që po mbahet të hënën.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...