kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Njoftime / Në Institutin Albanologjik të Prishtinës organizohet konferenca shkencore ndërkombëtare “Kosova – rruga drejt lirisë”
Në Institutin Albanologjik të Prishtinës organizohet konferenca shkencore ndërkombëtare “Kosova – rruga drejt lirisë”

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës organizohet konferenca shkencore ndërkombëtare “Kosova – rruga drejt lirisë”

Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës në Institutin Albanologjik të Prishtinës organizohet konferencë shkencore ndërkombëtare “Kosova – rruga drejt lirisë”. Konferenca mbahet me 11 qershor 2019, ndërsa punimet e saj hapën në orën 9:30 me fjalën hyrëse të drejtorit të Institutit të Historisë, Sabit Syla. Fjalë përshëndetëse do të mbajnë kryetari i Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ministri i Arsimit Shyqyri Bytyqi, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe drejtori Instituttit të Trashëgimisë Shpirtërore Kulturore Shqiptare Skënder Asani. Pastaj do të paraqitën 31 kumtesa për mes dy seancave.

Kontrolloni gjithashtu

Në 21-vjetorin e rënies përkujtohet komandanti i UÇK-së dhe heroi i Kosovës, Remzi Ademaj

Në 21-vjetorin e rënies përkujtohet komandanti i UÇK-së dhe heroi i Kosovës, Remzi Ademaj

Në 21-vjetorin e rënies përkujtohet komandanti i UÇK-së dhe heroi i Kosovës, Remzi Ademaj Me ...