Në Mushtisht të Therandës do të përurohen shtatoret e heronjve, Hasan Prishtina e Adem Jashari

Në Mushtisht të Therandës do të përurohen shtatoret e heronjve, Hasan Prishtina e Adem Jashari

Në nderim dhe përkujtim të 28 nëntorit, festës së katërfishtë kombetare, me 28 nëntor 2022, nga ora 12:00, përurohen shtatorja e ideologut të çlirimit dhe bashkimit kombëtar, Hasan Prishtina, dhe  ajo  e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari. Ky manifestim do të bëhet në fshatin Mushtisht të Komunës së Therandës (ish-Suharekë)

Kontrolloni gjithashtu

Bisedë në studion e TV-Diellit me poetin, Bajram Bekteshi, luftëtar i lirisë ish-epror në UÇK-TMK-FSK

Sot përurohet përmbledhja poetike, “Bulbëri mendimesh” e autorit, Bajram Bekteshi

Në kuadër të festave të Nëntorit, sot  në Amfiteatrin e Fakultetit Ekonomik të Universitetit “Ukshin …